Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wydaje się, że to było wczoraj

Już od 10 lat szkoła w Lubczynie szczyci się patronem Janem Pawłem II, a od 27 kwietnia - świętym Janem Pawłem II.

- Czas tak szybko upłynął, wydaje się, że to wczoraj staraliśmy się o imię tak zacnego Polaka dla naszej szkoły, a to już 10 lat - powiedział Krzysztof Sowa, były dyrektor szkoły w Lubczynie.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 10 czerwca Mszą św. dziękczynną za dar świętości Jana Pawła II, odprawioną przez ks. Zbigniewa Bujanowskiego, proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Jeninie.

Druga część rocznicowych obchodów przebiegała w szkole. Uczniowie klas V i VI przedstawili inscenizację na temat świętości Jana Pawła II. W spektakl aktywnie włączyła się cała społeczność szkoły, poprzez wspólny śpiew. Później odbyła się projekcja filmu o miejscach, gdzie przebywał Ojciec Święty Jan Paweł II. Na koniec wszyscy odśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń patrona szkoły w Lubczynie.


 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL