Nowy numer 41/2019 Archiwum

Radość ze skarpetek

Zbliża się Światowy Dzień Uchodźcy. Dla tych, którzy chcą pomóc uchodźcom, okazja będzie już 22 czerwca.

Światowy Dzień Uchodźcy to m.in. święto tych, którzy wyemigrowali ze swojego kraju, najczęściej w poszukiwaniu lepszego życia, lub uciekli od wojny i prześladowań. W naszej diecezji w Strzeżonym Ośrodku dla Migrantów i Uchodźców w Krośnie Odrzańskim przebywa obecnie 22 uchodźców. Są to głównie m.in. Czeczeni, Rosjanie, Pakistańczycy, Wietnamczycy i Hindusi. Ci ludzie nie są pozostawieni sami sobie. Otrzymują pomoc m.in. od Caritas diecezjalnej, która prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Pomocy jednak nigdy za wiele, a potrzeb zawsze dużo. Jak mówi doradca społeczny, uchodźcy potrzebują prostych rzeczy np. środków higienicznych czy ubrania. Cieszą się z pary skarpetek czy koszulki, bo zwykle uciekają z domu z niewielkim bagażem lub nie mają zupełnie nic.

Dla nas może to wydawać się śmieszne lub banalne, ale dla nich jest to bardzo dużo, bo jak nie ma się nic, to cieszy najdrobniejsza rzecz i najzwyklejszy gest. Ktoś powie, że wystarczy nam biedy i problemów we własnym kraju, a mamy pomagać jeszcze obcokrajowcom. Nikt jednak nikogo do tej pomocy nie zmusza. Wsparcie potrzebujących i gest miłosierdzia jest zawsze dobrowolny. Dla tych, którzy chcą pomóc uchodźcom, okazja będzie już 22 czerwca, podczas Meczu Charytatywnego i Festynu rodzinnego organizowanego w Zielonej Górze m.in. przez Caritas Diecezjalną, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej i Teatr Lubuski. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc beneficjentom Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Podarujmy odrobinę uśmiechu i namiastkę lepszego życia, tym, którzy przez długi czas widzieli tylko wojnę, czuli ból i strach.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL