Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wiosenne muzykowanie

8 czerwca recitalem artystów z Gdańska rozpoczęła się IV edycja występów muzycznych "Wiosenne muzykowanie u stóp krzyża".

Organizatorzy zaplanowali na trzy kolejne niedziele czerwca koncerty wybitnych muzyków. Program przewiduje występy gwiazd z Gdańska (koncert odbył się 8 czerwca), lubuskich wirtuozów, którzy zaprezentują się 15 czerwca, oraz muzyków z Warszawy, którzy przyjadą do Sulechowa 22 czerwca.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 16.15 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. - Chcemy lepiej poznawać i rozumieć muzykę różnych gatunków. Zapraszam do wysłuchania wszystkich koncertów w zaplanowanym cyklu, doświadczenia jej piękna, wysłuchania sercem, by stać się lepszym, bo muzyka łagodzi obyczaje - powiedział ks. Janusz Mikołajewicz, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Muzyków gdańskich reprezentowali sopranistka Anita Rywalska-Sosnowska i mistrz organów Gedymin Grubba. Muzyków lubuskich będą reprezentować: mistrz organów Julian Tatarynowicz, trębacz Mateusz Kube i skrzypek Krystian Ksepko. Natomiast środowisko muzyków warszawskich będą reprezentować: skrzypaczka Angela Gołaszewska i mistrz organów Mateusz Rzewuski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL