Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pójdź po powołania

Już po raz dziesiąty, 19 czerwca, wyruszy Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Warto ofiarować trud wędrówki Bogu, aby w naszych parafiach nie brakowało kapłanów.

Tegoroczne wędrowanie jest szczególne przede wszystkim dlatego, że nasza diecezja świętuje 25. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. – Chcemy dotrzeć na jubileuszowe uroczystości, dlatego wyruszamy już 19 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 16.00 z pod kościoła pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze – tłumaczy ks. Marcin Muszyński.

Warto podkreślić, że pielgrzymka to inicjatywa ludzi świeckich, którzy chcieli modlić się o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Po raz pierwszy z Zielonej Góry do Rokitna poszło tylko kilka osób. Teraz idzie w niej regularnie ponad 100 pielgrzymów. – W trakcie tej pielgrzymki możemy ofiarować modlitwę, zmęczenie, obolałe mięśnie, a także swój wolny czas. To jest długi weekend i wiele osób zamiast wyjechać na jezioro, albo umówić się ze znajomymi na grilla decyduje się na pielgrzymowanie. Warto wyłączyć się na chwilę z gonitwy dnia codziennego, aby razem z Matka Bożą Cierpliwie Słuchającą odnaleźć Boga i pomóc w odnajdywaniu Go innym. Zachęcam gorąco wszystkich do udziału. Naprawdę warto! Aby się o tym przekona trzeba spróbować i pójść – przekonuje ks. Muszyński.

Pielgrzymka wyruszy nie tylko z Zielonej Góry, ale z różnych miejsc diecezji. Wszyscy pątnicy spotkają się w paradyskim seminarium i stamtąd wspólnie pójdą do Rokitna.

Kontakt i zapisy:

Zielona Góra, ks. Marcin Muszyński,
parafia pw. Ducha Świętego,
tel.: 693 482 017

Gorzów Wlkp., ks. Dariusz Wytrykowski,
parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,
tel.: 723 828 475

Sulechów, ks. Łukasz Niedzielski,
parafia pw.: św. Stanisława Kostki,
tel. 691 860 615

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama