Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa za kratami

26 czerwca bp Tadeusz Lityński poświęcił nową kaplicę w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze i udzielił sakramentu bierzmowania siedmiu osadzonym.

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło siedmiu osadzonych. – Przez długi czas przygotowywaliśmy się na ten dzień. Przy pomocy księdza kapelana Krzysztofa odnawialiśmy swoją wiarę i umacnialiśmy swoją łączność z Kościołem. Pragniemy, aby Duch Święty zamieszkał w naszych sercach i obdarzył nas swoimi darami – mówił na rozpoczęcie Mszy św. jeden z więźniów.

Posługa duszpasterska w Areszcie Śledczym ma miejsce od wielu lat. Obecnie sprawuje ją wikariusz parafii pw. Ducha Świętego ks. Krzysztof Hojzer.

W uroczystości wziął udział płk Grzegorz Fedorowicz – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu, ks Paweł Wojtas – naczelny kapelan więziennictwa w Polsce, ks. Wojciech Prostak – kapelan poznańskiego okręgu SW, ks. Andrzej Ignatowicz – proboszcz miejscowej parafii pw. Ducha Świętego, a także kadra penitencjarna na czele z dyrektorem mjr Dariuszem Rączkowskim oraz rodziny osadzonych.

W kaplicy swoje miejsce znalazły relikwie św. ojca Pio, który został także jej patronem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL