Nowy numer 42/2019 Archiwum

Urlop z Panem

Jak zaplanowałem/zaplanowałam swój urlop? Czy jest w nim miejsce dla Pana Boga?

Zaczynają się wakacje i sezon urlopowy – radosny czas dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. Wielu zaplanowało już swój wypoczynek. Są to chociażby uczestnicy wyjazdów i biwaków zaproponowanych przez KSM czy oaz wakacyjnych, które odbędą się m.in. w Rokitnie, Paradyżu, Lubrzy i Łagowie. Decyzję o wypoczynku, a może raczej radosnym trudzie podjęli również pątnicy, którzy rowerem, pieszo lub autokarem chcą pielgrzymować na Jasną Górę. Na wakacje cieszą się również podopieczni wielu Parafialnych Zespołów Caritas, które organizują kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży. Bez względu na miejsce wypoczynku i jego formę, w tych wszystkich wakacyjnych propozycjach jest czas na modlitwę, Eucharystię i aktywny wypoczynek.

A jak ja zaplanowałem/zaplanowałam swój urlop? Czy jest w nim miejsce dla Pana Boga? Myślę, że wakacje są też dobrym sprawdzianem naszej wiary. Często wcześniej zamawiamy noclegi, opłacamy wycieczki, kupujemy potrzebny sprzęt, sprawdzamy stan auta, ale czy pamiętamy, by sprawdzić godzinę niedzielnej Mszy św. w miejscu naszego wypoczynku, lub najbliższy kościół, do którego moglibyśmy pójść podczas urlopu? Pamiętajmy, że w wakacje nie przestajemy być katolikami i urlop nie zwalnia nas z obowiązku np. niedzielnej Eucharystii. Planujmy tak, by podczas naszych wakacji Pan Bóg był obecny. W górskich, czy nadmorskich miejscowościach nie brakuje przecież kościołów, a myślę, że i piękne widoki, dzieło Stwórcy, nie pozwolą nam o Nim zapomnieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL