Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warto było poczekać przejdź do galerii

Dwa miesiące po uroczystościach kanonizacyjnych św. Jana Pawła II społeczność szkolna obejrzała interesujący spektakl o życiu Karola Wojtyły - Lolka.

„Lolek z ciszy niepokalanej” to sztuka według scenariusza Adama Szafrańca przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej w Ołoboku. Próby i praca nad przygotowaniem spektaklu trwały od końca marca. 20 młodych aktorów, zaangażowanych w koło teatralne prowadzone przez polonistkę Ingrid Ryzlewicz wystąpiło 26 czerwca przed szkolną publicznością i zaproszonymi gośćmi. Bardzo wyrazista i pełna ekspresji gra aktorska, śpiew na żywo sprawiły, że spektakl okazał się niezwykłym sukcesem.

To ogromna sztuka, zainteresować dzieci do ostatnich godzin roku szkolnego, a w dodatku podjąć temat religijny. Przedstawienie oparte na wydarzeniach z dzieciństwa Karola Wojtyły było interesującą formą katechezy, a jednocześnie doskonałym przykładem włączenia w akcję sceniczną zgromadzonej publiczności. O wartości artystycznej przedstawienia świadczyły ogromne emocje towarzyszące widzom i ich reakcja na zakończenie, najpierw przenikająca cisza, a następnie szczere wołanie: „Chcemy obejrzeć to jeszcze raz!”.

W roku kanonizacji Jana Pawła II społeczność szkoły w Ołoboku przypomniała i uczciła wielkiego Polaka. – Udało się nam, że w tym całym zamieszaniu związanym z zakończeniem roku szkolnego, wygospodarowaliśmy czas na zatrzymanie się, chwilę refleksji – powiedziała Mariola Palczewska, katechetka i pomysłodawczyni przedstawienia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL