Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pielgrzymowanie na dwóch kółkach

Z Mateuszem Łopatko z Głogowa o pielgrzymowaniu na dwóch kółkach rozmawia Krzysztof Król

Krzysztof Król: Już po raz trzeci (3 lipca) wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Co to za pielgrzymka?

Mateusz Łopatko: Nie wszyscy mają czas i możliwości, żeby uczestniczyć w sierpniowych pielgrzymkach pieszych lub po prostu wolą pielgrzymować na rowerze. W pielgrzymce może wziąć udział każdy. Wystarczy dobra wola, intencja, odpowiednie zdrowie, sprawny rower i kask. Ważna jest także kondycja fizyczna. Pielgrzymka nie jest wyścigiem rowerowym, ale warto chociaż trochę potrenować. Wystarczy, że będziemy w stanie przejechać bez odpoczynków dystans około 20 km.

Jak wygląda trasa i dzień na pielgrzymce?

Trasa pielgrzymki prowadzi m. in. przez miejscowości takie jak: Grodowiec, Oborniki Śląskie, Trzebnicę, Oleśnicę, Bierutów, Namysłów, Wołczyn Praszkę i Żytniów. Dzień na pielgrzymce rozpoczyna się śniadaniem i modlitwą. Codziennie pielgrzymi uczestniczą w Mszy św., a podczas odpoczynków odmawiają różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzień kończymy adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim.

Dlaczego warto wybrać rowerem na Jasną Górę?

Na pielgrzymkę warto wybrać się z wielu powodów. Pierwszym z nich może być to, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze podczas których możemy zgłębić i odnowić nasza wiarę. Pielgrzymka to także umacnianie wspólnoty jaką są wszyscy wierzący Wybrać się na pielgrzymkę można się w konkretnej intencji błagalnej lub dziękczynnej. Dopełnieniem motywacji do pielgrzymowania z pewnością jest zamiłowanie do jazdy na rowerze. Szczegóły odnośnie Rowerowej Pielgrzymki Głogowskiej można sprawdzić na stronie internetowej: www.rowerowa.glogow.pl. Zachęcamy do udziału. Jedź z nami rowerem do Mamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama