Nowy numer 44/2020 Archiwum

O opiekę i błogosławieństwo

Uroczystą Eucharystię w intencji województwa lubuskiego, jego mieszańców i władz odprawił 29 czerwca w kościele Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze bp Tadeusz Lityński.

Podczas Mszy św., w której uczestniczyła m.in. marszałek Elżbieta Polak i przedstawiciele władz wojewódzkich, modlono się o pomyślność, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Rokitniańskiej dla województwa i jego mieszkańców.

– Ziemia Lubuska wpisana jest w Wielkopolskę, Śląsk i Pomorze Zachodnie. Ma bardzo wiele walorów turystycznych, przyrodniczych. Jest to ogromny potencjał, ale ciągle za mało odkrywa się kapitał ludzki. To święto każe nam zwrócić uwagę na człowieka. Pan Jezus dostrzegł św. Piotra nad jeziorem Genezaret, dostrzegł Szawła pod Damaszkiem i uczynił ich fundamentami Kościoła. Tak potrzeba dostrzec mieszkańców tej ziemi i to jest zadanie dla wszystkich, bo dla nich zostało powołaie to województwo, a nie dla jezior, rzek czy zabytków – mówił w homilii biskup.

– W uroczystość świętych Piotra i Pawła otaczamy troską i modlitwą cały lud Boży. Za wzorem świętych apostołów miłujmy Kościół Chrystusowy. Jesteśmy do tego zaproszeni i wezwani, bo do tego Kościoła zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu, ale także w sakramencie bierzmowania. Miłość Kościoła to codzienne świadectwo, ale także stała formacja w oparciu o ewangeliczne zasady – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama