Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czas wytchnienia i refleksji

Dni skupienia dla katechetów trwały od 28 do 30 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu.

Rekolekcje prowadziła wspólnota św. Tymoteusza z Gubina. – Nowa Ewangelizacja dotyka serca człowieka. Nie tyle jest skierowana do rozumu jako kolejne argumenty wiary, a jest sposobem wyrażania wiary tak, aby dotrzeć z przesłaniem Ewangelii do serca człowieka, którego spotykamy. Pan Jezus nie wygłaszał elaboratów, ale mówił z ogromną prostotą, mówił celnie, do serca człowieka. Chcemy, aby katecheci odkryli na nowo, że otrzymując misję kanoniczną od biskupa skierowującą ich do pracy w szkole, są tak naprawdę posłanymi misjonarzami, ewangelizatorami, którzy mają nie tyle wymagać wiedzy teoretycznej od uczniów, co posiadać umiejętność misjonarza, który potrafi wprowadzić w podstawowe doświadczenie chrześcijańskie, spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym – wyjaśnia ks. Artur Godnarski.

W dniach skupienia uczestniczyło blisko 80 katechetów. – Są to moje pierwsze rekolekcje. Przyjechałam zobaczyć jak takie rekolekcje wyglądają i nawiązać relacje z innymi katechetami. Potrzeba mi wyciszenia i myślę, że te rekolekcje to dla mnie czas modlitwy i głębszej, osobistej relacji z Panem Bogiem – mówi Małgorzata Szubert z Pszczewa. – Rekolekcje są bardzo potrzebne. Skończyliśmy rok szkolny zmęczeni i zestresowani. W szkole musimy być blisko ucznia i mimo ogromu pracy nie zapominać o swojej misji. Paradyż jest miejscem modlitwy i sprzyja wyciszeniu – dodaje Stefania Wiśniewska z Głogowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL