Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie boją się świętości

Dni skupienia dla dziewcząt odbyły się od 1 do 3 lipca w Grodowcu. Hasłem rekolekcji były słowa Jana Pawła II "Nie bójcie się świętości".

Gimnazjalistki poprzez warsztaty, dyskusje i konferencje zgłębiały m.in. temat świętości i wartości chrześcijańskich. Codziennie uczestniczyły w Eucharystii, Koronce do Miłosierdzia Bożego i Apelu Jasnogórskim. Oprócz czasu na modlitwę, miały naukę śpiewu, warsztaty dziennikarskie, których głównym zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z mieszkańcami Grodowca na temat świętości oraz czas na integrację i zabawę. Rekolekcje były także okazją do poznania życia we wspólnocie i naukę codziennych obowiązków, takich jak nakrycie do stołu czy posprzątanie pokoju.

– Celem tych rekolekcji jest wyciszenie i pogłębienie relacji z Panem Bogiem, ale również nauka praktycznych czynności i życia wspólnotowego oraz poznanie czym jest świętość. Kiedy rozmawiam z dziewczętami przy różnych okazjach, kiedy podaję przykłady świętych dzieci, to dla nich świętość jest bardzo odległa. Mam nadzieję, że te rekolekcje przybliżą im zagadnienie świętości – mówi siostra Celina Torończak.

Podczas dni skupienia dziewczęta zwiedziły również i poznały historię grodowieckiego sanktuarium. Uczestniczki nie kryły radości z pobytu na rekolekcjach. – Do uczestniczenia w rekolekcjach zachęcili mnie rodzice. Jest ciekawie i fajnie. Nauczyłam się nowych piosenek i dowiedziałam się też wiele o sanktuarium w Grodowcu – mówi Iza Kaster. – Na tych rekolekcjach dowiedziałam się, że święty, to jest człowiek, który kocha Boga i jest Jego wiernym przyjacielem. Najbardziej podobają mi się zajęcia ze śpiewu i ogólnie jest bardzo fajnie – dodaje Wiktoria Piłat

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL