GN 48/2020 Archiwum

Nie boją się świętości

Dni skupienia dla dziewcząt odbyły się od 1 do 3 lipca w Grodowcu. Hasłem rekolekcji były słowa Jana Pawła II "Nie bójcie się świętości".

Gimnazjalistki poprzez warsztaty, dyskusje i konferencje zgłębiały m.in. temat świętości i wartości chrześcijańskich. Codziennie uczestniczyły w Eucharystii, Koronce do Miłosierdzia Bożego i Apelu Jasnogórskim. Oprócz czasu na modlitwę, miały naukę śpiewu, warsztaty dziennikarskie, których głównym zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z mieszkańcami Grodowca na temat świętości oraz czas na integrację i zabawę. Rekolekcje były także okazją do poznania życia we wspólnocie i naukę codziennych obowiązków, takich jak nakrycie do stołu czy posprzątanie pokoju.

– Celem tych rekolekcji jest wyciszenie i pogłębienie relacji z Panem Bogiem, ale również nauka praktycznych czynności i życia wspólnotowego oraz poznanie czym jest świętość. Kiedy rozmawiam z dziewczętami przy różnych okazjach, kiedy podaję przykłady świętych dzieci, to dla nich świętość jest bardzo odległa. Mam nadzieję, że te rekolekcje przybliżą im zagadnienie świętości – mówi siostra Celina Torończak.

Podczas dni skupienia dziewczęta zwiedziły również i poznały historię grodowieckiego sanktuarium. Uczestniczki nie kryły radości z pobytu na rekolekcjach. – Do uczestniczenia w rekolekcjach zachęcili mnie rodzice. Jest ciekawie i fajnie. Nauczyłam się nowych piosenek i dowiedziałam się też wiele o sanktuarium w Grodowcu – mówi Iza Kaster. – Na tych rekolekcjach dowiedziałam się, że święty, to jest człowiek, który kocha Boga i jest Jego wiernym przyjacielem. Najbardziej podobają mi się zajęcia ze śpiewu i ogólnie jest bardzo fajnie – dodaje Wiktoria Piłat

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama