Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tragedia w Karczówce

Dziś w miejscowości Karczówka k. Żagania do zbiornika z szambem wpadło 8 osób. Tylko jedną udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w godzinach rannych. – Przed 10.00, oficer dyżurny policji w Żaganiu otrzymał zawiadomienie o wypadku w miejscowości Karczówka. Wstępne ustalenia wskazują, że do tragicznej w skutkach sytuacji doszło podczas opróżniania znacznych rozmiarów szamba. Zbiornik o wymiarach 10 na 5 na 3 metry usytuowany był opodal zabudowań gospodarczych. Podczas prac prawdopodobnie jeden z mężczyzn dostał się do środka. Gdy zaczął wzywać pomoc, na ratunek ruszyły pozostałe osoby – poinformował podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Na skutek wypadku śmierć poniosło 7 osób. – Wszystko wskazuje, że zadziałał tak zwany „efekt domina” kolejne osoby usiłowały nieść pomoc i traciły przytomność. Przyczyny śmierci ofiar wypadku znane będą po przeprowadzeniu sekcji zwłok, faktem jest jednak, że kiedy Straż Pożarna zbadała zawartość gazów w zbiorniku, większość z nich stanowiły śmiertelnie szkodliwe substancje – tłumaczył podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Na miejscu są policyjni psychologowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL