Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na oazie nie ma nudy

Jak dobrze czytać i rozumieć Pismo Święte? Co powinien wiedzieć i umieć lektor? - m.in. na te pytania szukają odpowiedzi ministranci i lektorzy uczestniczący w oazie lektorskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu.

Dni skupienia połączone m.in. z zajęciami z fonetyki, liturgiki, śpiewu i czytania Pisma Świętego odbywają się pod hasłem „Radość Ewangelii”. – Jest to oaza dla ministrantów, którzy pragną otrzymać promocje lektorską, ale są też lektorzy, którzy przeżywają swoje rekolekcje. Oazowicze codziennie uczestniczą w porannej jutrzni,  uroczystej Eucharystii i wieczornych nieszporach. Oprócz wielu zajęć mają też czas na rekreację – wyjaśnia animator ks. Paweł Grzesiak.

Dla ministrantów i lektorów pobyt w Paradyżu, to czas nauki i przygotowania do posługi w parafiach, ale także ciekawie spędzone wakacje. – Jestem ministrantem od pięciu lat. Przyjechałem na oazę, bo lubię czytać i zawsze chciałem zostać lektorem. Czytanie Pisma Świętego jest dla mnie modlitwą, bo gdy czytam, to rozmawiam z Panem Bogiem. Mój ulubiony fragment w Biblii, to ten opisujący, jak Bóg stworzył świat – mówi Przemysław Leśniowski z Lubska. – Jest to moja druga oaza. Chcę pogłębić wiedzę o Bogu i przybliżyć się do Niego – dodaje Jakub Maciołowski z Pszczyny Górnej.

Oaza to także czas integracji, wymiany doświadczeń i dobrej zabawy. – Jestem ministrantem od pięciu lat. Przyjechałem na oazę, by nauczyć się być dobrym lektorem. Lubię przebywać w Paradyżu, bo spotykam tu kolegów, znajomych kleryków i księży, z którymi mogę porozmawiać – mówi Jan Kubiak z Lubska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL