Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wychodzą do świata

Ponad 700 ewangelizatorów będzie głosiło na Polu Woodstockowym Dobrą Nowinę. W Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się kolejny Przystanek Jezus.

„Jesteśmy wdzięczni Bogu, że Przystanek Jezus już po raz 15 może być obecny na Przystanku Woodstock. W ciągu tych wszystkich lat ok. 11 tysięcy młodych chrześcijan dzieliło się doświadczeniem przyjaźni z Jezusem wśród swoich rówieśników na Polu Woodstocku. Jesteśmy też dumni, iż realizujemy wezwanie Papieża Franciszka, aby Kościół odważnie i z miłością wychodził spośród swych murów, do współczesnego świata” – piszą w swoim przesłaniu organizatorzy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanku Jezus 2014.

Na tegorocznym Przystanku Jezus, od 27 lipca do 3 sierpni, będzie ponad 700 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec. W poniedziałek i wtorek uczestnicy PJ będą przygotowywali się formacyjnie i modlitewnie do ewangelizacji, aby później w ewangelizacyjnym korowodzie pójść na Pole Woodstocku, aby tam oficjalnie otworzyć tam naszą druga bazę – Wioskę Przystanku Jezus.

„Przygotowujemy ciekawe i konkretne propozycje dla naszych gości. Młodzież Woodstocku spotka się z krakowskim Biskupem Grzegorzem Rysiem, aby wysłuchać jego odkrywczych refleksji i zadać mu jak zawsze szczere pytania. Zaprosiliśmy też Profesora Chazana, który  obiecał przyjechać, jeśli tylko poprawi swój stan zdrowia. Będzie też z nami red. Janek Pospieszalski i mec. dr Krzysztof Wąsowski, generał świeckiego Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przybędzie również  red. Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich” – zapowiadają organizatorzy i kontynuują: „Jak już nadmienialiśmy w zeszłym roku, nie jesteśmy sponsorem Festiwalu Przystanek Woodstock, na który nie wpłacamy żadnych funduszy. Dlatego też z roku na rok otrzymujemy lokalizację odsuniętą coraz bardziej na peryferie tego wielkiego wydarzenia. Ostatecznie poprosiliśmy o pomoc Burmistrza Kostrzyna n. Odrą i udało się. Burmistrz wraz z Kostrzyńską Strefą Ekonomiczną użyczył nam działkę o dobrym położeniu komunikacyjnym”.

Przystanek Jezus wzniesie swój wysoki, biały krzyż zaraz za granicą Woodstocku. „Jednak miejsce to jest jednocześnie blisko wydarzeń kulturalnych, a jest to naszym ważnym celem. Oczywiście nadal bardzo chcemy być oficjalną częścią tego wielkiego festiwalu, jako jedna z organizacji pozarządowych, bo też taki status ma nasza wspólnota. Wierzymy, iż nasza kulturalna, profilaktyczna i wychowawcza działalność jest ważnym składnikiem Festiwalu Przystanek Woodstock” – czytamy w przesłaniu.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama