Nowy numer 42/2019 Archiwum

By zostać animatorem

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii odbył się od 16 do 27 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie - Paradyżu.

– KODAL to rekolekcje liturgiczne, które mają przygotować osoby do posługi ceremoniarza, precentorki lub animatora liturgicznego. Osoby te mają pomagać tworzyć życie liturgiczne w parafii – mówi ks. Tomasz Sałatka.

Podczas oazy młodzież w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych zgłębiała tajniki liturgii i poznawała zasady bycia ceremoniarzem czy precentorką.

– Rok temu byłem na oazie lektorskiej, a teraz chcę się przygotować do posługi ceremoniarza. Chcę pogłębić swoją wiedzę o liturgii. Oaza to duchowe oczyszczenie, tu można się uspokoić po roku szkolnym i zregenerować siły – mówi Michał Czerniawski z Lubska.

– Jestem pierwszy raz na KODAL. Chciałam zobaczyć jak wygląda taka oaza. Pomimo tego, że są osoby w różnym wieku, to jest tu dużo otwartości i życzliwości. Oaza pozwala bardziej zrozumieć znaczenie liturgii. Codziennie mamy Mszę św. i modlitwy, ale również czas na rekreację i zabawy – dodaje Magda Suchecka z Piesek k. Międzyrzecza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL