Nowy numer 09/2020 Archiwum

Przyjaciele Jezusa na Woodstocku

Trwa XV Przystanek Jezus. Od niedzieli młodzi ewangelizatorzy brali udział w rekolekcjach przygotowujących do wyjścia na Pole Woodstocku. – Musicie wyjść na Woodstock jako przyjaciele Jezusa, nie jako niewolnicy! – usłyszeli w poniedziałek wieczorem. Dzisiaj obędzie się pierwsze wyjście ewangelizacyjne.

Młodzi ewangelizatorzy, a przyjechało ich w tym roku do Kostrzyna nad Odrą 700, od niedzieli przygotowywali się do ewangelizacji na Woodstocku.

Przystanek Jezus, jak co roku, rozpoczął się Mszą świętą. Modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - To przystanek inny niż wszystkie, gdzie biernie się na coś oczekuje. Tu chcemy być aktywnie – czekając, słuchając i odpowiadając na to, do czego chce nas zaprosić Bóg – mówił bp pomocniczy zielonogórsko-gorzowski. Homilię wygłosił od lat związany z Przystankiem Jezus bp Edward Dajczak, który też poprowadził rekolekcje dla młodych ewangelizatorów.

W poniedziałek wieczorem odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył bp Grzegorz Ryś z Krakowa. - W niebie już jest impreza. Możecie przyprowadzić setki – mówił biskup, tłumacząc młodym, że nawrócenie to zmiana myślenia, a całe niebo cieszy się z jednego nawróconego grzesznika bardziej niż z 99 sprawiedliwych. - A ten, kto się nawraca, przyprowadza innych. Natomiast ten z poczuciem sprawiedliwości wywala innych za drzwi – mówił bp Ryś, wyjaśniając trzy zawarte w Ewangelii przypowieści: o zaginionej owcy, zgubionej drachmie, Ojcu i dwóch synach.

We wtorek po południu w Wiosce Przystanku Jezus zostanie zainstalowany krzyż. Ten moment uważa się za oficjalne otwarcie Wioski na Woodstocku. Od tej pory młodzi ewangelizatorzy rozpoczną swoją misję. Do soboty, 2 sierpnia, na woodstockowiczów czekają ciekawe spotkania, m.in. cykl „zagnij księdza”, Wieczorynka na polu Przystanku Jezus, spotkanie z gościem PJ i kino nocne. Nie zabraknie elementów duchowych – modlitwy "Anioł Pański", Koronki do Bożego Miłosierdzia, Różańca, Apelu Jasnogórskiego i modlitwy uwielbienia.

Przystanek Jezus organizowany jest przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina jako część Przystanku Woodstock. Potrwa do niedzieli 3 sierpnia. W tym roku w tej wyjątkowej inicjatywie ewangelizacyjnej uczestniczy młodzież z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec, a hasłem przewodnim są słowa „Uczniowie - Misjonarze”.

« 1 »
 • katolik
  29.07.2014 21:23
  Kpiny z Pana Jezusa.
  Współczuję im wszystkim.
  "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre." 2Kor 5: 10
  doceń 0
 • Slawomir_Klusek
  29.07.2014 22:28
  bardzo dobra wiadomość !

  Sławomir Kłusek, Poznań
  doceń 2
 • kim
  01.08.2014 12:58

  Moim zdaniem tak to właśnie powinno powszechnie wyglądać: że się wychodzi do ludzi z przesłaniem, a nie tylko ich odstręcza od siebie wymądrzaniem.


  bez złośliwości: polecam do przemyśleń redaktorowi Kucharczakowi, temu od "Wypchaj się, łaskawco! To twój zakichany problem, że nie chodzisz do kościoła” (najbardziej absurdalna wypowiedź katolika, jaką w życiu słyszałem!)

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama