Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warsztaty już w drodze

Ruszyła XXII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców "Warsztaty w drodze". Nauczyciele i pedagodzy na Jasną Górę wejdą 12 sierpnia.

„Warsztaty w drodze” to nie tylko pielgrzymka, ale również rekolekcje i formacja nauczycieli z całej Polski. Podczas pieszej wędrówki oprócz modlitwy ważne miejsce zajmą wykłady i prelekcje dotyczące duchowości i nawrócenia, ale również pracy w szkole.

– Idę już 20 raz. Tu spotykam się z ludźmi, którzy myślą i czują podobnie jak ja, którzy szukają Pana Boga i chcą ten czas spędzić w owocny sposób. W naszym nauczycielskim środowisku o Panu Bogu mówi się bardzo rzadko. Tutaj możemy swobodnie mówić o tym, co czujemy. Możemy się też podzielić własnymi doświadczeniami, nie tylko sukcesami, ale i słabościami. Szukamy wspólnego rozwiązania i rozmawiamy ze sobą – wyjaśnia Danuta Rogacewicz z Lubska.

Warsztatowe znajomości i przyjaźnie nie są krótkotrwałe, dwutygodniowe, ale istnieją cały rok. Nauczyciele utrzymują ze sobą kontakt mailowy i telefoniczny. Wymieniają się konspektami i nowymi pomysłami. Są dla siebie wsparciem i zawsze, kiedy istnieje potrzeba mogą liczyć na modlitwę swoich przyjaciół.

– To moje czternaste warsztaty. To czas duchowego umocnienia. Bezcenny jest dla mnie również pokój serca, który utrzymuje się długo po warsztatach. Doświadczanie Pana Boga i spotkanie z ludźmi oraz nawiązywanie przyjaźni, które trwają przez lata to ważne doświadczenie – mówi Małgorzata Ircha z Łodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL