Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dwa tygodnie radości

Od 31 lipca do 14 sierpnia w świetlicy dla dzieci im. św. Marii De Mattias przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu odbywają się wakacyjne zajęcia prowadzone przez siostry Adoratorki Krwi Chrystusa: s. Elżbietę Kurnatowską i s. Annę Kaczmarek.

W wakacyjnej akcji bierze udział ponad 20 dzieci od 5 do 12 lat. Każdego dnia dla dzieci przygotowano inne atrakcje. Oprócz zajęć w świetlicy, podczas których najmłodsi m.in. malują, bawią się i śpiewają, organizowane są wyjazdy do kina, na basen czy do wesołego miasteczka. Ponadto dzieci uczą się modlitw i piosenek oraz wzajemnego bycia ze sobą. – W czasie wakacji chcemy objąć opieką dzieci, które nigdzie nie wyjechały, żeby miały zapewnione wakacyjne, radosne atrakcje – wyjaśnia siostra Elżbieta Kurnatowska. – Chcemy również, by dzieci uczyły się tego, co jest dobre, żeby odróżniały dobro od zła, żeby wiedziały, że mamy się dzielić wzajemnie tym, co mamy. Uczymy je również modlitwy. Modlimy się przed posiłkiem i po posiłku, w czasie podróży, kiedy jedziemy na wycieczkę. Mamy też wspólną Eucharystię – dodaje.

Podczas wakacji w świetlicy dzieci mają także okazję poznać żagańskie zabytki. – Przychodzę codziennie, bo mam tu kolegów i koleżanki. Bardzo mi się podoba kiedy razem malujemy – mówi Oliwia Krzewińska. – Bawimy się, śmiejemy się, jest fajnie. Chodzimy na basen, jeździmy na wycieczki, będziemy też zwiedzać pałac i bibliotekę – wymienia Klaudia Biłda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama