Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dwa tygodnie radości

Od 31 lipca do 14 sierpnia w świetlicy dla dzieci im. św. Marii De Mattias przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu odbywają się wakacyjne zajęcia prowadzone przez siostry Adoratorki Krwi Chrystusa: s. Elżbietę Kurnatowską i s. Annę Kaczmarek.

W wakacyjnej akcji bierze udział ponad 20 dzieci od 5 do 12 lat. Każdego dnia dla dzieci przygotowano inne atrakcje. Oprócz zajęć w świetlicy, podczas których najmłodsi m.in. malują, bawią się i śpiewają, organizowane są wyjazdy do kina, na basen czy do wesołego miasteczka. Ponadto dzieci uczą się modlitw i piosenek oraz wzajemnego bycia ze sobą. – W czasie wakacji chcemy objąć opieką dzieci, które nigdzie nie wyjechały, żeby miały zapewnione wakacyjne, radosne atrakcje – wyjaśnia siostra Elżbieta Kurnatowska. – Chcemy również, by dzieci uczyły się tego, co jest dobre, żeby odróżniały dobro od zła, żeby wiedziały, że mamy się dzielić wzajemnie tym, co mamy. Uczymy je również modlitwy. Modlimy się przed posiłkiem i po posiłku, w czasie podróży, kiedy jedziemy na wycieczkę. Mamy też wspólną Eucharystię – dodaje.

Podczas wakacji w świetlicy dzieci mają także okazję poznać żagańskie zabytki. – Przychodzę codziennie, bo mam tu kolegów i koleżanki. Bardzo mi się podoba kiedy razem malujemy – mówi Oliwia Krzewińska. – Bawimy się, śmiejemy się, jest fajnie. Chodzimy na basen, jeździmy na wycieczki, będziemy też zwiedzać pałac i bibliotekę – wymienia Klaudia Biłda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL