Nowy numer 42/2019 Archiwum

Muzyka trenuje charakter

II Festiwalowe Warsztaty Wokalne "Szprotawskie Divertimenta" trwają od 5 do 11 sierpnia w Szprotawskim Domu Kultury i w pałacu w Henrykowie.

W warsztatach wokalnych bierze udział 12 uczestników. Młodzież pod opieką pedagogów codziennie ćwiczy śpiew, poznaje i uczy się prezentacji utworów znanych kompozytorów m.in. Verdiego, Mozarta, Bacha i Schuberta.

– Warsztaty mają na celu przypomnienie lub rozwijanie zagadnień wokalnych. Są m.in. zajęcia z dykcji, ćwiczenia logopedyczne, impostacja (odpowiednie ustawienie) głosu, praca nad stylem odpowiednich kompozytorów i przygotowanie nowych utworów oraz zajęcia z fonetyki języków obcych tj. francuskiego, włoskiego i rosyjskiego – wyjaśnia dr hab. Tadeusz Pszonka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Warsztaty to nie tylko ćwiczenia i lekcje muzyki, ale także atrakcyjne spędzony czas. Uczestnicy to młodzież m.in. ze Szprotawy i Mławy.

– Chodzę do szkoły muzycznej na śpiew, ale jednak takie warsztaty muzyczne w wakacje dużo dają. Jeżeli się nie śpiewa dwa miesiące to dużo można zapomnieć, dlatego warto sobie wiele przypomnieć. Muzyką poważną zainteresował mnie mój nauczyciel śpiewu. Muzyka nie tylko rozwija umiejętności głosowe, ale także trenuje charakter, osobowość, rozwija człowieka – zauważa Damian Wasiak z Mławy

Podczas warsztatów zaplanowano także dwa koncerty. Pierwszy odbył się 5 sierpnia w szprotawskim kościele pw. Wniebowzięcia NMP, drugi odbędzie się 10 sierpnia o godz. 20.00 na szprotawskim rynku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL