GN 42/2019 Archiwum

Podziękują za plony

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to patronalne święto diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz główny odpust w sanktuarium w Rokitnie. Jest to także diecezjalny dzień dziękczynienia za pracę rolników i jej owoce.

Przebieg uroczystości odpustowych w Rokitnie:

 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

 9.00 – msza św. w bazylice rokitniańskiej

10.00 – nabożeństwo różańcowe na dróżkach rokitniańskich

11.15 – sprawozdanie z wykonania projektów w ramach RPOW na lata 2007-2013

11.30 – katecheza dożynkowa i podsumowanie pieszej pielgrzymki rolników z Otynia na Jasną Górę

12.00 – uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Henryka Gulbinowicza

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św. w bazylice rokitniańskiej

21.00 – Apel Maryjny

Prawdę o wniebowzięciu Maryi zwięźle wyraża definicja dogmatyczna uroczyście ogłoszona 1 listopada 1950 r. przez papieża Piusa XII w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: „Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze dziewica, po zakończeniu biegu życia ziemskiego, została z ciałem i duszą wzięta do niebieskiej chwały”. Wyznając tę prawdę, wierzący wyrażają przekonanie, iż zmartwychwstanie i wniebowstąpienie to wydarzenia, które nie dotyczą jedynie samego Jezusa Chrystusa. Przez te wydarzenia Chrystus zapoczątkowuje nowy i ostateczny sposób istnienia człowieka w Bogu. W ten nowy sposób istnienia wprowadza On najpierw swoją Matkę, a jednocześnie potwierdza, iż stoi on otworem dla wszystkich wierzących.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama