Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będzie folkowo

Od 24 do 30 sierpnia w Lubuskiem potrwa 26. Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

 W tym roku na festiwalu zagoszczą: Grecja, Słowacja, Albania, Węgry, Rumunia i Turcja. Wystąpią również Lubuski Zespół Pieśni i Tańca oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały z Dąbrówki Wielkopolskiej.

Tegoroczny festiwal na słowiańsko–bałkańską nutę rozpocznie się 24 sierpnia w skansenie w Ochli. Inauguracja będzie połączona z wydarzeniem smaczne, dobre, bo Lubuskie, prezentującym kulinarny dorobek mieszkańców regionu. W ramach wydarzenia gospodarz festiwalu - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa oraz grecki zespół Kalarrytes zaprezentują bogactwo polskiej i greckiej kultury ludowej podczas spaceru po zagrodach, zabaw i gier ludowych, pokazu instrumentów i degustacji potraw. Inauguracja festiwalu to także premiera nowego programu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wkupywanie do kawalerów”, prezentującego folklor spiski.

Codziennie o godz. 19.00 w Lubuskim Teatrze odbywać się koncerty zaproszonych zespołów. W tym roku festiwal będzie obecny także w Łagowie - od 24 do 27 sierpnia o godz. 18.00 w Amfiteatrze Łagowskim odbędą się koncerty festiwalowe. 28 sierpnia odbędzie się także łagowski Mały Koncert Galowy z udziałem wszystkich zaproszonych zespołów, natomiast główny Koncert Galowy odbędzie się 29 sierpnia o godz. 19.00 w Zielonogórskim Amfiteatrze.

Szczegółowy program koncertów dostępny na www. rcak.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL