Nowy numer 41/2019 Archiwum

Piknik z żydowskim akcentem

VII Festyn Michała "Spotkanie z kulturą żydowską" odbędzie się 31 sierpnia w Świebodzinie.

Zawody strzeleckie, występy zespołów prezentujących tradycyjne tańce i stroje izraelskie, kuchnia żydowska, zabawa taneczna – to tylko kilka atrakcji niedzielnego spotkania przy parafii pw. św. Michała Archanioła, które organizuje m.in. Akcja Katolicka i wspólnoty parafialne.

– Festyny parafialne organizujemy od 2007 roku. Każdy piknik ma swój temat. Był m.in. festyn góralski, indiański, cygański i kresowy. W tym roku będzie kultura żydowska. To będzie pierwsza impreza z tą kulturą w powojennej historii Świebodzina i okolic – mówi  organizator spotkania Ryszard Łotarewicz. – Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co roku ludzie dobrze się bawią i to cieszy. Chcemy zintegrować społeczeństwo, nie tylko parafialne, ale wszystkich mieszkańców Świebodzina – dodaje.

Oprócz tańców i śpiewów izraelskich, uczestnicy festynu będą mogli również skosztować tradycyjnych żydowskich potraw. Przygotowano też dwie wystawy: „Izrael wzdłuż i wszerz” oraz „Cmentarze żydowskie w Wielkopolsce”, które będzie można oglądać w parafialnym kościele.

Szczegółowy plan festynu na www.michael.swiebodzin.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL