Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wakacyjne świadectwa kleryków

Wakacje to czas w którym klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu dzielą się radością płynącą z ewangelii. A Bóg daje im ku temu wiele okazji. Dziś swoim świadectwem z praktyk kleryckich dzieli się alumn Andrzej Pytlik.

Króluj nam Chryste!

Praktyka po trzecim roku to przede wszystkim pomoc w prowadzeniu rekolekcji oazowych dla młodzieży. Swoją praktykę odbywałem na Oazie Lektorskiej w Paradyżu, gdzie ok. 60 ministrantów przygotowywało się do pełnienia funkcji lektorów w swoich parafiach. Było to coś więcej niż sam kurs poprawnego czytania i ćwiczenia dykcji. Były to prawdziwe rekolekcje, w których najwięcej czasu przeznaczone było na modlitwę, ale nie zabrakło również dobrej zabawy i sportu.

Dzięki rekolekcjom mogłem zobaczyć jak Pan Bóg działa w tych młodych ludziach, którzy chcą Mu służyć przy ołtarzu. Razem z nimi uczestniczyłem w różnych formach modlitwy, które były im proponowane, co pozwoliło mi poznać jeszcze lepiej bogactwo duchowe, które Kościół nam oferuje. Największym przeżyciem był dla mnie czas modlitwy wstawienniczej, kiedy jako animatorzy modliliśmy się nad uczestnikami. Doświadczyłem wtedy, że modlitwa ma naprawdę wielką moc, jeżeli człowiek podchodzi do niej z otwartym sercem i staje przed Bogiem, który jest jedyną Osobą, która może nasycić wewnętrzne pragnienie szczęścia każdego.

Zobaczyłem w czasie tych rekolekcji, że wśród tych młodych chłopaków było wielkie pragnienie spotkania z Jezusem, który przychodzi ze swoją łaską. Mam nadzieję, że doświadczenia z tej oazy będą owocowały również w moim życiu i pozwolą mi lepiej służyć Kościołowi dla pomnażania chwały Bożej.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kl. Andrzej Pytlik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama