Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co powinien umieć animator?

Kurs Oazowy dla Animatorów trwa od 23 do 31 sierpnia w Rokitnie.

Kurs przeznaczony jest dla animatorów, którzy są po II stopniu Oazy Nowego Życia bądź po skończonej formacji oazowej w trzech stopniach.

– Są to rekolekcje, które odbywają się w charyzmacie Ruchu Światło-Życie. Są one wzbogacone o treści teoretyczne, praktyczne i warsztatowe, służące nabyciu umiejętności doświadczenia w prowadzeniu grupy i w byciu animatorem. To wszystko dzieje się pod okiem członków Diakonii Wychowawczej – mówi moderatorka Karolina Licznar.

– Każdy uczestnik kolejnego dnia wciela się w rolę animatora dnia, sam przygotowuje spotkania, nadzoruje poszczególne dyżury i posługi. Diakonia Wychowawcza pomaga, nadzoruje i opiekuje się uczestnikami. Dzięki temu mogą oni zdobywać doświadczenie. Uczą się prowadzenia małej grupy, przygotowywania spotkań różnymi metodami. Posługują również m.in. muzyczne i liturgiczne – dodaje.

Oprócz zajęć przygotowujących uczestników do bycia animatorem jest też czas na modlitwę, tj. m.in. codzienna Eucharystia i Apel Maryjny. Na rekolekcjach oazowych nie brakuje też czasu na integrację podczas spotkań w grupach i pogodnych wieczorów.

– Przyjechałam tutaj dlatego, by przeżyć rekolekcje oazowe, ale także prawdziwie wejść w formację oazową i nauczyć się, jak przekazywać zdobytą wiedzę i wiarę innym ludziom, i żeby móc działać w parafii. Nauczyłam się już pracy w grupie, a także poznałam metody prowadzenia spotkań – mówi Agata Prusinowska ze Szczecina.

– To są dla mnie ważne rekolekcje, które zapewniają ciągłość formacji. Uczymy się tu m.in., jak zapanować nad problematyczną grupą lub jak metodycznie zaplanować spotkanie – dodaje Viktoria Kopaczewska z Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama