Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uwaga rower

Do czterech zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło w czwartek i piątek na drogach zielonogórskiego powiatu. Niestety jeden wypadek zakończył się tragicznie. Rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

W Zielonej Górze jazda rowerem staje się coraz bardziej popularna. Powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych.

– Niestety, rowerzyści stają się również coraz częściej uczestnikami zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj i dzisiaj na drogach naszego powiatu doszło do czterech zdarzeń z udziałem rowerzystów. Wczoraj przed godziną 7.00 na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Chmielnej doszło do wypadku drogowego. Kierujący rowerem 36-latek jadąc chodnikiem w stronę miasta uderzył w bok lawety ciągniętej przez VW busa. Samochód z lawetą jechał od strony centrum i skręcił z ulicy Wrocławskiej w ulicę Chmielną. Niestety rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w tej sprawie – informuje podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

Z kolei dzisiaj o godzinie 6.50 w Sulechowie na ulicy Warszawskiej kierujący mercedesem vito wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w rowerzystę jadącego drogą z pierwszeństwem. – Kierowca samochodu tłumaczył, że oślepiło go słońce i nie zauważył roweru. Rowerzysta został odwieziony do szpitala w Zielonej Górze – wyjaśnia rzecznik prasowy.

Policja apeluje do kierowców: ustępujcie pierwszeństwa rowerzystom i uważajcie przejeżdżając przez wyznaczone ścieżki rowerowe; a do rowerzystów: nie przejeżdżajcie po przejściach gdzie nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, nie wymuszajcie pierwszeństwa przejazdu, sygnalizujcie swoje manewry, pamiętajcie o oświetleniu w okresach ograniczonej widoczności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama