Nowy numer 23/2020 Archiwum

Święto Winnego Grodu

Dni Zielonej Góry odbędą się od 6 do 14 września.

Prezentacja winnic, koncerty, winobraniowy jarmark, wystawy, spotkania teatralne, imprezy sportowe i rejsy galarami po Odrze – to m.in. atrakcje przygotowane nie tylko dla zielonogórzan, ale również mieszkańców województwa i gości. Wśród zaproszonych zespołów i wokalistów będą m.in. Eleni, Ryszard Rynkowski, zespoły Perfect i LemOn oraz grupy śpiewacze i zespoły z wielu miejsc regionu.

W programie, oprócz zabaw, muzyki i dobrego jedzenia, nie zabraknie również czasu na modlitwę. W sobotę 6 września o godz. 20 odprawiona zostanie Msza św., a po niej odbędzie się przemarsz orszaku ku czci św. Urbana I, patrona Zielonej Góry, do konkatedry pw. św. Jadwigi przy ul. Mickiewicza 14. Natomiast w niedzielę 7 września Eucharystia w intencji miasta i jego mieszkańców odbędzie się w konkatedrze. Po niej korowód z figurą św. Urbana uda się na scenę przy Rynku, gdzie bp Stefan Regmunt i prezydent miasta Janusz Kubicki złożą życzenia z okazji Dni Zielonej Góry. O godz. 14 będzie też m.in. blok artystyczny ku czci św. Urbana I w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”, a także koncert scholi „Dzieci Maryi” ze Słubic, laureata II Festiwalu Dekanalnego „Schola 2014”.

Szczegółowy program winobrania na www.winobranie.zgora.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama