Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dobrego patrona mamy przejdź do galerii

Rozpoczęły się Dni Zielonej Góry. Już po raz piąty towarzyszą im uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I.

Uroczystości rozpoczęły się wieczorną Mszą św., która zainaugurowała „Noc Świętego Urbana”. Po Eucharystii uroczysty orszak przeszedł z figurą i relikwiami patrona Winnego Grodu do konkatedry. Barwnemu i radosnemu korowodowi towarzyszyły muzyka, tańce, radosne śpiewy i fajerwerki. W niedzielę w samo południe bp Stefan Regmunt w zielonogórskiej konkatedrze odprawi Mszę św. w intencji mieszkańców i władz miasta. Po niej odbędzie się uroczysta procesja z figurą św. Urbana I pod ratusz, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Zielonej Góry.

Orszak ulicami miasta przeszedł już piąty raz. – Pięć lat istnieje nasza parafia i od pięciu lat św. Urban I jest patronem naszego miasta – mówi proboszcz ks. Mirosław Donabidowicz. – Św. Urban I jest patronem winnic i winiarzy. Nasze miasto ma właśnie takie tradycje i dobrze się stało, że on został patronem naszego miasta. Opiekuje się nie tylko naszą miejscowością, ale także miastami we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech – dodał.

W orszaku wzięła udział Ewa Naruszewicz z mężem Romualdem. – Chcemy jako zielonogórzanie i parafianie godnie rozpocząć to radosne święto dla nas wszystkich – powiedziała pani Ewa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama