Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dobrego patrona mamy przejdź do galerii

Rozpoczęły się Dni Zielonej Góry. Już po raz piąty towarzyszą im uroczystości ku czci patrona miasta św. Urbana I.

Uroczystości rozpoczęły się wieczorną Mszą św., która zainaugurowała „Noc Świętego Urbana”. Po Eucharystii uroczysty orszak przeszedł z figurą i relikwiami patrona Winnego Grodu do konkatedry. Barwnemu i radosnemu korowodowi towarzyszyły muzyka, tańce, radosne śpiewy i fajerwerki. W niedzielę w samo południe bp Stefan Regmunt w zielonogórskiej konkatedrze odprawi Mszę św. w intencji mieszkańców i władz miasta. Po niej odbędzie się uroczysta procesja z figurą św. Urbana I pod ratusz, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Zielonej Góry.

Orszak ulicami miasta przeszedł już piąty raz. – Pięć lat istnieje nasza parafia i od pięciu lat św. Urban I jest patronem naszego miasta – mówi proboszcz ks. Mirosław Donabidowicz. – Św. Urban I jest patronem winnic i winiarzy. Nasze miasto ma właśnie takie tradycje i dobrze się stało, że on został patronem naszego miasta. Opiekuje się nie tylko naszą miejscowością, ale także miastami we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech – dodał.

W orszaku wzięła udział Ewa Naruszewicz z mężem Romualdem. – Chcemy jako zielonogórzanie i parafianie godnie rozpocząć to radosne święto dla nas wszystkich – powiedziała pani Ewa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma