Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyśpiewali Ewangelię

IV Głogowskie Warsztaty Gospel i I Warsztaty Gospel dla solistów trwały od 5 do 7 września przy parafii pw. św. Klemensa.

Ćwiczenie gospelowych utworów, nauka śpiewu w grupie, poznanie poprawnej artykulacji w języku angielskim i modlitwa śpiewem – takie m.in. doświadczenia przeżyli uczestnicy warsztatów.

– Śpiewam w chórze „Space of Grace” od 9 lat. To daje mi radość i odpoczynek. To jest moje spełnione marzenie. Warsztaty gospel w Głogowie zorganizowaliśmy już czwarty raz, ale co roku jeździmy też na takie spotkania do innych miast, m.in. Poznania czy Krakowa – mówi Barbara Bednarek. – Spotkania dają wiele pod względem wokalnymi i językowym, a sama muzyka gospel uduchawia i łączy z Bogiem – dodaje uczestniczka Agnieszka Wrzesień.

Uczestnicy, których było 40, przez trzy dni ćwiczyli razem utwory gospel, by na koniec warsztatów, podczas koncertu finałowego, zaprezentować swoje wokalne umiejętności i wyśpiewać chwałę Panu Bogu. Warsztaty prowadzili instruktorzy gospel Wayne Ellington i Gabriela Gąsior. – Gospel to Dobra Nowina o Jezusie, która mówi o nadziei, odkupieniu, radości. Ważne, żeby uczestnicy warsztatów rozumieli, o czym śpiewają, by potrafili połączyć słowo z muzyką i umieli nieść przesłanie utworów przez swoje życie – wyjaśnia W. Ellington.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma