Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dla prawdziwych twardzieli

Już po raz drugi, tym razem 20 września, w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn.

Myślą przewodnią pielgrzymki będzie walka Dawida z Goliatem, a konkretnie  słowa: „Ty idziesz na mnie z mieczem, dzidą i zakrzywionym nożem, ja zaś idę na ciebie w imię Pana Zastępów” (1 Sm 17,45). – Chcemy zachęcić mężczyzn, aby na wzór Dawida nie bali się najpierw uklęknąć przed Panem Bogiem, a potem z Nim wykonywać swoje obowiązki rodzinne, zawodowe czy też pokonywać trudne sytuacje – wyjaśnia ks. Marek Rogeński SAC, kustosz sanktuarium.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.30 uroczystą jutrznią ku czci Pięciu Braci Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech. Później uczestnicy przejdą z relikwiami męczenników do sanktuarium. Na godz. 11 zaplanowano świadectwa i konferencję, a na godz. 13 – Mszę św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce skierował bp Stefan Regmunt. „Mężczyźni mają do spełnienia wiele bardzo ważnych zadań w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Biorąc pod uwagę, że realizacja tych zadań wymaga niemałego trudu i wiąże się z dużą odpowiedzialnością, mężczyźni powinni znaleźć w Kościele odpowiednią pomoc i uznanie. Zachęcam ojców, synów i braci do udziału w tej pielgrzymce. Będę wdzięczny wszystkim, którzy umożliwią mężczyznom ten wyjazd. Niech doroczne spotkanie u Męczenników w Międzyrzeczu, modlitwa i słuchanie słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swoich obowiązków, a także zachętą do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad” – pisze w zaproszeniu biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama