Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przeżyć "coś więcej"

Szukasz Boga w drugim człowieku? Potrzebujesz duchowych wrażeń? Weź udział w warsztatach liturgiczno-muzycznych.

Wejść w głębię Eucharystii i na nowo odkryć jej piękno – to jedno z założeń najbliższych warsztatów liturgiczno-muzycznych, które odbędą się w Strzelcach Krajeńskich. Piękne jest to, że zajęcia te, zarówno dla organizatorów, jak i uczestników, nie są tylko ciekawym sposobem spędzenia weekendu, sposobem na zabicie nudy czy zwykłymi lekcjami muzycznymi, ale budowaniem relacji z Panem Bogiem poprzez śpiew, modlitwę, wspólną Eucharystię i liturgiczne wykłady.

Podobnie było na niedawnych warsztatach gospel w Głogowie, podczas których – oprócz zajęć programowych – ważnym elementem była codzienna Eucharystia. Jak powiedziała mi jedna z uczestniczek: „Warsztaty to czas, kiedy mogę się zatrzymać, spotkać Boga w drugim człowieku i wspólnie cieszyć się z wiary oraz wyśpiewać, że Bóg jest i kocha każdego człowieka”.

Budujące jest to, że uczestnicy takich spotkań chcą z własnej woli i potrzeby przeżyć „coś więcej”, zagłębić się w prawdy wiary, kontemplować i uwielbiać Boga i czerpać z tego ogromną radość. Niech więc takich warsztatów, których centrum jest Eucharystia, będzie jak najwięcej, by nie były tylko zwykłymi zajęciami, ale spotkaniem, które zostawia po sobie wspaniały ślad i przynosi piękne owoce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama