Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nieobcy język obcy

KSM w Zielonej Górze podejmuje inicjatywy w ramach kampanii społecznej "Uczmy się języków".

Kampania jest adresowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, nauczycieli, studentów i dla osób, które chcą uczyć się języka obcego. Będą m.in. bezpłatny kurs języka angielskiego dla dzieci, konferencja o skutecznych metodach nauki języka obcego i konsultacje dla rodziców o tym, jak uczyć dzieci języków obcych. – Często ludzie myślą, że wystarczy nauczyć się, zapamiętać i już się umie. Tymczasem nauka języka obcego to nie tylko wyuczone zasady i znaczenia słów, ale przede wszystkim sprawność, którą trzeba codziennie ćwiczyć – wyjaśnia anglista dr Marek Kuczyński.

Inicjatywy KSM, które zostaną zrealizowane w Zielonej Górze:

1. Konferencja o skutecznych metodach nauki języka obcego, która odbędzie się 7 października o godz. 13 na Uniwersytecie Zielonogórskim w auli C, budynku A-16, przy al. Wojska Polskiego 69;

2. Zabawa z językiem angielskim – sobotnie zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 7–9 lat będą odbywały się w każdą sobotę (oprócz świąt) od 20 września do końca listopada. Zajęcia będą trwały po 45 min. i przeprowadzane zostaną w 2 grupach o godz. 9.30 i 10.30 w Klubie KSM „Arka” przy pl. Matejki 2a w Zielonej Górze.

Zapisy: Biuro KSM, ul. Aliny 7 w Zielonej Górze, czynne od pn. do pt. w godz. 8–16. Informacje również pod nr. tel.: (68) 453 92 73, e-mail: ksmzg@zg.ksm.org.pl;

3. Porady dla rodziców uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów o skutecznym nauczaniu języków. Prowadzący będzie dyżurował przy telefonie od połowy września do listopada raz w tygodniu przez jedną godzinę.

4. Konkurs językowy „Zapraszamy do Zielonej Góry. Młodzi zapraszają młodych.” Konkurs dla uczniów gimnazjów i liceów zielonogórskich, studentów i studentów filologii angielskiej. Udział polega na napisaniu opowiadania o Zielonej Górze w języku angielskim według tematu konkursu. Prace należy nadsyłać od września do końca października. Finał konkursu w listopadzie.

5. Wyjazd edukacyjny do Zabawy k. Tarnowa w roku 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej i śmierci bł. Karoliny. Wyjazd odbędzie się 14–16 listopada. Uczestnicy odwiedzą miejsca związane z akcją „Most III”. Podczas wyjazdu w autokarze i na miejscu młodzież będzie mogła wysłuchać konferencji nauczyciela historii.

Więcej szczegółowych informacji, regulaminy, karty zgłoszeń będą się pojawiały już wkrótce na stronie internetowej www.zg.ksm.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama