Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kolejny rok formacji

Choć inni studenci korzystają z ostatnich dni wakacji, klerycy z Paradyża już 24 września rozpoczęli rok akademicki i formacyjny.

Na inauguracyjnej Mszy św., której przewodniczył ksiądz rektor Paweł Łobaczewski po raz pierwszy byli też obecni alumni I roku. 16 nowych kleryków przyjechało do seminarium po obozie adaptacyjnym w Łagowie.

Ksiądz rektor w homilii uwrażliwił słuchaczy, że w epoce nowej ewangelizacji jeszcze mocniej niż wcześniej kapłani powinni pochylać się nad słowem Bożym i z niego czerpać siłę do posługi.

Pierwsza Msza św. była też okazją do przywitania w murach Paradyża nowych formatorów: ks. Łukasza Łaszkiewicza – wicerektora, ks. Radosława Gabrysza – prefekta, ks. Artura Adamczaka – ojca duchownego i ks. Przemysława Janickiego – referenta ds. powołań.

Po dwóch dniach potrzebnych do zaaklimatyzowania się w seminarium w czwartek wieczorem rozpoczną się tradycyjne rekolekcje na początek kolejnego okresu nauki i wzrostu duchowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma