Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lubię papieską poezję

Już po raz 13. przy parafii pw. Ducha Świętego zabrzmiały poezja i proza św. Jana Pawła II w wykonaniu gimnazjalistów z województwa lubuskiego.

11 października w konkursie wystartowało 20 osób z różnych części diecezji. Wiersz „Szymon z Cyreny” recytował Jacek Jakubowski z Bojadeł. – Lubię poezję papieską, ponieważ inspiruje do myślenia. To nie są łatwe utwory, ale warto się nad nimi pochylić – uważa gimnazjalista.

Zmagania oceniało jury w składzie: Marta Pohrebny – animator kultury, instruktor teatralny, laureat ogólnopolskich konkursów recytatorskich i Anna Zadłużna – kierownik działu edukacji, badań i animacji kultury RCAK.

Laureatami zostali: Wojciech Grzegorczyn z Gimnazjum nr 3 w Sulechowie, Jacek Jakubowski z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bojadłach, Nina Wardyn z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. i Antonina Konsur z Gimnazjum nr 3 w Sulechowie.

Organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury przy współpracy Klubu Inteligencji Katolickiej oraz parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Został on objęty honorowym patronatem bp. Stefana Regmunta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama