Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ozdobo Paradyża, módl się za nami!

W sobotę, 18 października, w seminaryjnym kościele zgromadziło się około 800 osób, aby wyśpiewać Bogu w Trójcy Jedynemu uwielbienie za wielkie dzieła, których dokonuje przez Najświętszą Maryję Pannę.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy różańcowej, której przewodniczył ks. Piotr Kwiecień, który pełni w naszym seminarium posługę ojca duchownego. Właśnie z jego inicjatywy zostało zorganizowane pierwsze czuwanie przed 22 laty.

Po różańcu rektor seminarium, ks. dr Paweł Łobaczewski, przewodniczył uroczystej Eucharystii ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. W swojej homilii podkreślił rolę wstawiennictwa Matki Bożej w zachowaniu pokoju na świecie. Mówił też i tym, że Maryja jest Tą, która może wprowadzić pokój także w nasze życie codzienne.

Po Mszy świętej i krótkiej przerwie na poczęstunek ponownie zgromadziliśmy się w paradyskim kościele, aby uczestniczyć w nabożeństwie akatystu. W uroczystych wezwaniach oddawaliśmy chwałę Maryi i dziękowaliśmy Jej za wszystkie łaski, które nam wyprosiła u Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama