GN 28/2018 Archiwum

Fundamentem modlitwa

W sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, 18 października, odbył się diecezjalny dzień skupienia dla osób posługujących w Parafialnych Zespołach Caritas.

Z ponad 200 przedstawicielami parafialnych oddziałów z całej diecezji, na Mszy św., konferencji i wspólnym posiłku, spotkał się bp Paweł Socha, który przypomniał, że fundamentem dobrej pracy Caritas jest modlitwa.

Uczyć się służyć drugiemu człowiekowi wolontariusze chcą od Matki Bożej.

– Raz w roku chcemy odwiedzać maryjne sanktuarium w naszej diecezji. W zeszłym roku byliśmy sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, a teraz jesteśmy w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu, natomiast w przyszłym roku chcielibyśmy pojechać do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Wciąż uczymy się pomagać, czasami nowe wydarzenia, nowe czasy, nowi ludzie, powodują naszą ludzką niemoc. Przyjechaliśmy tutaj, aby zatrzymać się u Matki Bożej i rozeznawać jak to robić. Od Maryi chcemy się uczyć pomagać człowiekowi. Nie można inaczej – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W naszej diecezji działa przeszło 170 PZC. To ok. 2 tys. osób zaangażowanych w pomoc charytatywną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma