GN 3/2021 Archiwum

Dziennikarskie soboty

W Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze przy ul. Francuskiej 25 A odbędą się 25 października, 22 i 29 listopada bezpłatne warsztaty dziennikarskie.

Każde ze spotkań będzie dotyczyło innej tematyki. Uczestnicy warsztatów poznają m.in. podstawy pisania artykułów, zasady korekty tekstów, organizację pracy redakcji, jej harmonogram i sposoby zbierania materiałów. Będą mogli również dowiedzieć się, jak powstaje gazeta i co jest ważne w dziennikarskim fotografowaniu.

Zgłoszenia i informacje w biurze KSM przy ul. Aliny 7 (czynnym w godz. od 8.00 do 16.00) w Zielonej Górze, pod nr tel. 68 453 92 73 lub mailowo: ksmzg@zg.ksm.org.pl Ilość miejsc jest ograniczona.

KSM ma w diecezji wiele oddziałów m.in. w Kargowej, Raculi, Bobowicku, Trzebiczu, Przemkowie, Nowogrodzie Bobrzańskim czy Zielonej Górze.

– W KSM jestem od roku. Uczę się ciągle bycia w tej wspólnocie, która mnie rozwija. To m.in. spotkania z fajnymi ludźmi i rozmowy, które bardzo wpływają na moje życie – mówi Natalia Tomczuk z Raculi.

– KSM istnieje u nas dopiero od dwóch tygodni. Jest tu niesamowita, wartościowa młodzież z ambicjami – dodaje Emilia Kuczyńska z Sulechowa.

Stowarzyszenie ciągle się rozwija i poszerza swoja działalność, by zachęcić młodzież do aktywnego i chrześcijańskiego spędzania wolnego czasu.

– Chcemy formować młodzież na dojrzałych chrześcijan. 18 października odbyły się wybory do zarządu diecezjalnego KSM. Mam nadzieję, że nowy zarząd będzie miał zapał i dynamizm do rozmaitych, nowych działań i będzie również kontynuował to, co my zapoczątkowaliśmy, czyli m.in. warsztaty dziennikarskie, kurs na wychowawców kolonijnych, współpracę z Niemcami i koncerty kolędowe – mówi Łukasz Brodzik, prezes KSM.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama