Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przez muzykę do Ewangelii

Koncert zespołu "Propaganda Dei", a po nim przestawienie o bł. Karolinie Kózkównie i wręczenie statuetek "Karolinki" dla przyjaciół KSM odbyło się 24 października w Kargowej z okazji 3-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Pomysł koncertu zrodził się w czerwcu Rokitnie, gdzie usłyszeliśmy zespół „Propaganda Dei”, który nam się bardzo spodobał i zaprosiliśmy go do siebie, bo co roku organizujemy koncert ewangelizacyjny. Byli już w Kargowej „Wyrwani z Niewoli” i „TFP” – mówi Paulina Styrnal, prezes KSM w Kargowej.

– To również nasz mały jubileusz, z okazji którego przygotowaliśmy przedstawienie o bł. Karolinie. Chcemy zaprezentować jej życie, zaangażowanie w rozwój wiary oraz pokazać innym młodym ludziom, że świętymi byli nie tylko starsi, ale też młodzi, tak jak Karolina – dodaje.

Koncert to próba dotarcia do młodzieży z Ewangelią. – Śpiewamy szczerze o naszych doświadczeniach, o życiu codziennym, rodzinie i tym, jak Bóg nam pomaga. Chcemy nieść ludziom radość i nadzieję, i być w odpowiedzi na negowanie przez świat wartości chrześcijańskich – wyjaśnia Karol Nowacki z zespołu „Propaganda Dei”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama