GN 3/2021 Archiwum

Bezpiecznie dojechać i wrócić

Jak bezpiecznie dotrzeć w rejon cmentarzy? Gdzie pozostawić samochód? Które z ulic będą zamknięte? - na te i inne pytania odpowiadamy w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i trwającą w Lubuskiem akcją "Znicz".

Zielona Góra zmiany organizacji ruchu przy ul. Wrocławskiej

Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona od piątku 31.10.2014r. godz. 12.00 do poniedziałku 3.11.2014r. godz. 12.00.

W tych dniach wzdłuż całej ulicy Wrocławskiej na odcinku od salonu samochodowego „Toyota” aż za skrzyżowanie z ulicą Pileckiego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Zmiany obejmą również korzystanie z parkingów :

– parking przy starej części cmentarza przeznaczony będzie tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych okazujących kartę parkingową. W związku z tym na wysokości wjazdu na ten parking zostaną ustawione znaki „zakaz jazdy na wprost- nie dotyczy osób z kartą parkingową i taxi, których w danej chwili może wjechać maksymalnie 5.

– parkingu przy nowej części cmentarza – zmiana polega na tym, że wjazd i wyjazd odbywać się będą w tym samym miejscu. Funkcjonujący na co dzień wyjazd zostanie zamknięty.

– w dniach 1-2 listopada dostępny będzie parking na płycie stadionu klubu żużlowego (parking odpłatny). Wjazd na stadion odbywał się będzie przez tzw. park maszyn jadąc od strony miasta. Nie będzie możliwości wjazdu na niego dla jadących od strony Raculi. Natomiast wyjazd tylko dolną bramą w prawo- brak możliwości skrętu w lewo do miasta.

– w tych dniach na odcinku około 15 metrów na wysokości nowego parkingu będzie przewężenie: prawy pas będzie służył do wjazdu na parking, a lewy do jazdy na wprost w kierunku Raculi.

– pętla MZK znajdująca się przy ul. Wrocławskiej w dużej mierze będzie wyłączona z uwagi na większą ilość autobusów MZK.

Sulechów Zmiana organizacji ruchu w okolicy Cmentarza Komunalnego

Przy ul. Przemysłowej w rejonie cmentarza zakaz zatrzymywanie się w obu kierunkach;

ul. Nowa – droga dojazdowa do cmentarza od strony ul. Przemysłowej – zamknięta dla ruchu (wyjątek osoby niepełnosprawne i dostarczające towar handlującym);

– parking dla pojazdów osób odwiedzających groby bliskich – ul. Przemysłowa – teren dawnego tartaku (urząd miasta i gminy wyznaczy służby porządkowe w dniu 01.11.2014. celem kierowania pojazdów na właściwe miejsca parkingowe.)

Gorzów Wlkp. – zmiany ruchu przy cmentarzach miejskich

Ograniczenie ruchu na ul. Żwirowej w dniach:

31.10. całkowity zakaz wjazdu od godziny godz. 18.00

01.11. – 02.11.całkowity zakaz wjazdu w godz. 7.00-20.00.,

Ograniczenia ruchu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek osobowych dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze Policji drogowej.

Ograniczenie ruchu kołowego w dniach 31 października – 2 listopada na ul. Kosynierów Gdyńskich

– priorytet mają autobusy, pojazdy dowożące inwalidów. Wjazd pojazdów taxi osobowe wyłącznie za zgodą policjantów ruchu drogowego.

– Dojazd w dniach 31 października – 2 listopada do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” ustala się wyłącznie od strony Chwalęcic

– w dniach 31 października – 2 listopada od kładki łączącej ul. Marcinkowskiego z cmentarzem dopuszcza się parkowanie po prawej stronie jezdni ul. Słowiańskiej za drugim wyjazdem ze „Słowianki‘’ (jezdnia północna).

– wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową – w dniach 31 października – 2 listopada zamknięty;

– w dniach 31 października – 2 listopada dopuszcza się parkowanie samochodów na parkingu niestrzeżonym na „Placu cyrkowym” w Parku Słowiańskim.

Policja ma prawo do zmiany organizacji ruchu na drogach dojazdowych do cmentarza, w zależności od występujących potrzeb i natężenia ruchu.

Akcja "Znicz"   Akcja "Znicz"
Zmiana ruchu w Gorzowie Wlkp.
www.lubuska.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama