Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ojczyznę kochać trzeba i szanować przejdź do galerii

Przegląd zorganizowała Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wspólnie z Domem Kultury w Sulechowie.

Na scenie sali widowiskowej wystąpili artyści reprezentujący różne pokolenia i bogactwo stylów muzycznych, zespoły wokalne oraz soliści. Wśród uczestników znaleźli się: zespół „Promyk” z Sulechowa, zespół „Czerwona Jarzębina” z Lubanic, Aleksandra Wykręt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie, zespół „Ale Baby” z Nietkowic, Iga Kumka z Gimnazjum nr 2 w Sulechowie, zespół „Nietkowianki” z Czerwieńska, zespół dziecięcy „Ósemeczki” ze Szkoły Podstawowej w Niekarzynie, zespół „Tęcza” z Kolska, zespół ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach, zespół „Błękitni” z Ołoboku, Agnieszka Grenda z Sulechowa i zespół „Nasza Łężyca” z Łężycy.

Występujących połączyła tematyka wykonywanych utworów. Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w sobotnie popołudnie 8 listopada Kalwiński Zbór rozbrzmiewał patriotycznymi pieśniami.

– Śpiewałam wspólnie z zespołami, a w niektórych piosenkach byłam tak wzruszona, że aż dech mi zapierało. To było wspaniałe popołudnie i bardzo się cieszę, że tak wiele osób uczestniczyło w koncercie – powiedziała Mariola Ostaszewska z Sulechowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma