Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gwiazda, żłóbek i sianko

Konkurs na kartkę świąteczną Caritas rozstrzygnięty. Zwyciężyła praca 11-letniego Dawida Korczyńskiego z Tuplic.

– Konkurs na kartę świąteczną skierowany był do dzieci z całej diecezji, które związane są z dziełami Caritas np. poprzez świetlice, parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas i parafie. Wpłynęło nań 117 prac z 15 placówek, m.in. z Tuplic, Bojadeł, Międzyrzecza, Kostrzyna nad Odrą, Strzelec Krajeńskich, Przemkowa, Sulęcina i Głogowa – mówi Sylwia Grzyb z Caritas diecezjalnej.

Przy wyborze kartki bożonarodzeniowej komisja zwracała uwagę na zachowanie możliwie głębokiej treści prac, aby symbolika chrześcijańska przeważała nad symbolami świeckimi i komercyjnymi. Wybrany projekt zostanie wykorzystany do przygotowania kartki świątecznej wysyłanej z życzeniami do wszystkich darczyńców Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dla laureatów, przewidziano nagrody rzeczowe.

Wyróżnienia otrzymują:

1. Wiktoria Augustyniak, lat 7, świetlica środowiskowa „Pod lasem” w Bełczu

2. Zuzanna Grzesiuk, lat 11, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie

3. Jagoda Kantorek, lat 8, świetlica środowiskowa w Bojadłach

4. Patrycja Popławska, lat 12, Parafialny Zespół Caritas w Tuplicach

5. Grzegorz Leszczyński, lat 12, Świetlica „Aniołów Stróżów” w Nowej Soli

6. Emilka Ezekue, lat 9, świetlica socjoterapeutyczna w Kostrzynie nad Odrą

7. Karolina Wolny, lat 14, świetlica „Ciepły Kącik u Jezusa” w Międzyrzeczu

8. Karolina Jasińska, lat 12, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie

9. Mateusz Bąk, lat  9, świetlica środowiskowa „Pod lasem” w Bełczu

10. Cyprian Huchrak, lat 13, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie

11. Mateusz Skórnicki, świetlica środowiskowa w Bojadłach

12. Aleksander Brudnowski, lat 9, świetlica parafialna „Dar serca” w Sulęcinie.

Caritas zaprasza również do wzięcia udziału w konkursie na opis Wigilii Bożego Narodzenia w rodzinie. – Zachęcamy, by nasi podopieczni opisali, jak spędzają święta, w jakiej atmosferze, otoczeniu, z jakimi tradycjami. Zachęcamy, by podzielili się swoją wyjątkową historią rodzinną w tak szczególnym czasie, jakim jest oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa – mówią organizatorzy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy diecezjanie, szczególnie ci związani z dziełami Caritas (np. poprzez parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas, świetlice, program „Skrzydła” i inne).

Najlepsza praca zostanie wyłoniona przez powołaną przez Caritas diecezjalną komisję, nagrodzona i opublikowana na stronie internetowej, w biuletynie Caritas oraz na łamach prasy katolickiej. Komisja będzie oceniać przede wszystkim te prace, które zawierają w sobie coś wyjątkowego, coś, co odróżnia spędzanie świąt Bożego Narodzenia od innych. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Opis powinien być w wydruku komputerowym, czcionką Times New Roman 12, maksymalnie na 1 stronę A4 (ok. 1500 znaków). Prace podpisane (imię i nazwisko autora, adres, kontakt telefoniczny) należy przekazać do 21 listopada na adres: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ul. Bema 32-34, 65-170 Zielona Góra, lub drogą mailową na adres: zielonagora@caritas.pl, kontakt: tel. 600 990 377.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama