Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chrystus Wodzem, Chrystus Królem

Zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela i jej rozpoczęcie w parafii pw. św. Jadwigi odbyło się 16 listopada.

Uroczyste przekazanie obrazu odbyło się na zielonogórskim deptaku, w pobliżu Muzeum Ziemi Lubuskiej. W procesji z feretronami, orkiestrą i pochodniami do zielonogórskiej konkatedry przeszli kapłani z bp. Stefanem Regmuntem i wierni z obu parafii. – Podczas peregrynacji staraliśmy się całą rodziną uczestniczyć w jej ważniejszych wydarzeniach, m.in. w Mszy św., spowiedzi św. czy Apelu Jasnogórskim. Naszym postanowieniem po tych rekolekcjach będzie wspólna modlitwa rodzinna – mówi Małgorzata Naskręt z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. – Peregrynacja to dla mnie duże przeżycie, okazja do wyciszenia się i czas na modlitwę. Obraz Jezusa Miłosiernego jest mi bliski, bo mam go w domu i modlę się przed nim za chorych z mojej rodziny – dodaje Janina Ślebioda z parafii pw. św. Jadwigi.

Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w zielonogórskiej konkatedrze potrwa do 19 listopada. Następnie obraz zostanie przekazany do parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama