Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kto w sejmiku?

Z powodu kłopotów z systemem informatycznym nadal nie ma pełnych oficjalnych wyników wyborów samorządowych, które odbyły się w niedzielę.

Najdłużej trwa ustalanie wyników wyborów do sejmików wojewódzkich. Wojewódzkie komisje wyborcze w całym kraju informują, że nie otrzymują protokołów z powiatowych i miejskich komisji wyborczych. Protokoły te są podstawą do obliczenia wyników wyborów do sejmików.

W województwie lubuskim pierwsze miejsce zajmuje PSL (26,24 proc. głosów) i wyprzedza PO (22,35 proc. głosów), SLD (15,38 proc.) i PiS (15,36 proc. głosów). Poniżej progu wyborczego znalazły się: Nowa Prawica (2,60 proc.), Ruch Narodowy (1,45 proc.) oraz Demokracja Wyborcza (0,09 proc.). Są to wyniki cząstkowe, gdzie nie uwzględniono komitetu wyborczego Lepsze Lubuskie, który nie jest komitetem ogólnopolskim.

W dolnośląskim sejmiku prowadzi Platforma Obywatelska (31,21 proc.), następne są PiS (20,33 proc.), PSL (19,71 proc.) i SLD (10,25 proc.). Wyniki poniżej progu wyborczego uzyskały Nowa Prawica (3,61 proc.), Ruch Narodowy (1,53 proc.) i Demokracja Bezpośrednia (0 proc.).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma