Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Z Maryją łatwiej żyć

Piesza pielgrzymka z Nowogrodu Bobrzańskiego do Klępiny odbyła się 29 listopada z okazji uroczystości odpustowych w Klępinie i święta Apostolatu Maryjnego.

Blisko 40 osób nie tylko z Nowogrodu Bobrzańskiego, ale także m.in. z Lubska, Gubina, Krosna Odrzańskiego, Świdnicy i Zielonej Góry uczestniczyło w pieszej pielgrzymce z okazji wspomnienia NMP MB Niepokalanej Cudownego Medalika. – Pielgrzymujemy już 16. raz. Idziemy na uroczystości odpustowe do kościoła filialnego w Klępinie pw. Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika. Przed dzisiejszą uroczystością odmawialiśmy, od 18 listopada, Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika. Modlimy się w intencji pokoju i wszystkich prześladowanych na świecie chrześcijan – mówi Jolanta Chabraszewska z Nowogrodu Bobrzańskiego. – Co roku uczestniczymy w tej pielgrzymce. Żeby otrzymać potrzebne łaski, o które się prosi, trzeba też dać coś od siebie. Pomimo trudu, wiatru jest to dla nas radość i bardzo chętnie uczestniczymy w tej pielgrzymce – dodaje Anna Roszak z Lubska.

Dla członków Apostolatu Maryjnego Cudowny Medalik ma ogromne znaczenie. – Cudowny Medalik jest znakiem, który przypomina mi, że Maryja czuwa nad nami, że możemy się do Niej zwracać we wszystkich potrzebach, szczególnie wtedy, kiedy jest trudno. Czujemy Jej opiekę i jest nam łatwiej żyć. Na comiesięcznych spotkaniach Apostolatu Maryjnego uczymy się naśladować Maryję, dostrzegać bliźniego i pomagać mu – wyjaśnia Anna Roszak.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma