Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zwycięzcy drugiej tury

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w 890 gminach Polski, czyli wszędzie tam, gdzie 16 listopada żaden z kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie zdobył wymaganej większości ważnie oddanych głosów.

Wyniki wyborów:

Bledzew – wójtem pozostał Leszek Zimny

Bobrowice – wygrał Marek Babul, który pokonał Andrzeja Rochmińskiego

Brody – Ryszard Kowalczuk wygrał z Benedyktem Szafrańskim

Cybinka – Marek Kołodziejczyk pokonał obecnego burmistrza Romana Siemińskiego

Głogów – wygrał Rafael Rokaszewicz

Gubin (gmina) – obecny wójt Zbigniew Barski pokonał Jacka Czerepkę

Iłowa – Paweł Lichtański wygrał z Adamem Gliniakiem

Jasień – Andrzej Kamyszek pokonał Sławomira Muzykę

Kożuchów – Paweł Jagasek pokonał obecnego burmistrza Andrzeja Ogrodnika

Lubiszyn – Artur Terlecki wygrał z Tadeuszem Karwaszem

Lubsko – dotychczasowy burmistrz Bogdan Bakalarz przegrał z Lechem Jurkowskim

Lubrza – obecny wójt Ryszard Skonieczek wygrał z Eugeniuszem Chamarczukiem

Międzyrzecz – Remigiusz Lorenz wygrał z wieloletnim burmistrzem Tadeuszem Dubickim

Nowe Miasteczko – wygrała Danuta Wojtasik, pokonując dotychczasowego burmistrza Wiesława Szkondziaka

Nowa Sól (gmina) – Izabela Bojko pokonała wójta Jarosława Dykiela

Nowogród Bobrzański – Paweł Mierzwiak pokonał dotychczasowego burmistrza Andrzeja Bawłowicza

Otyń – wygrała Barbara Wróblewska

Rzepin – wygrał Sławomir Dudzis

Santok – Józef Ludniewski pokonał Grzegorza Ignatowicza

Skwierzyna – Lesław Hołownia wygrał z Tomaszem Watrosem

Strzelce Krajeńskie – Mateusz Feder pokonał dotychczasowego burmistrza Wiesława Sawickiego

Sulechów – Ignacy Odważny wygrał z dotychczasowym burmistrzem Romanem Rakowskim

Sulęcin – Dariusz Ejchart zdobył 55,86 proc głosów., Bożena Sławiak – 44,14 proc. głosów (dane bez 3 komisji)

Szczaniec – Krzysztof Neryng pokonał dotychczasowego wójta Ryszarda Walkowiaka

Świebodzin – Dariusz Bekisz  zdobył ponad 60 proc. głosów,  Krzysztof Warcholik otrzymał poniżej 40 proc. (wyniki z 15 komisji)

Szlichtyngowa – Elżbieta Rahnefeld wygrała z dotychczasowym burmistrzem Janem Wardeckim

Tuplice – mieszkańcy poparli Katarzynę Kromp (jedyna kandydatka)

Witnica – wieloletni burmistrz Andrzej Zabłocki przegrał z Dariuszem Jaworskim

Wschowa – Danuta Patalas pokonała dotychczasowego burmistrza Krzysztofa Grabkę

Zabór – Robert Sidoruk wygrał z Czesławem Słodnikiem

Zwierzyn – Tomasz Marć pokonał Jerzego Jażdżewskiego

Żagań – obecny burmistrz Daniel Marchewka pokonał Andrzeja Katarzyńca

Żary – wygrała Danuta Madej

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma