Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szlachetny finał tuż-tuż

Ponad 300 rodzin znalazło się w lubuskiej bazie akcji Szlachetna Paczka. Jeszcze 20 rodzin czeka na darczyńców. Trzeba się pośpieszyć, bo do finału pozostało kilka dni.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, realizowany przez krakowskie Stowarzyszenie "Wiosna", któremu szefuje ks. Jacek Stryczek. W ubiegłym roku pomógł ponad 17 tys. rodzin w Polsce. W województwie lubuskim pomoc trafiła do 289 rodzin.

W tym roku w Lubuskiem Paczkę współtworzy 160 wolontariuszy, którzy przez kilka tygodniu odwiedzali i diagnozowali sytuację w rodzinach żyjących w ubóstwie. – Celem Szlachetnej Paczki jest stworzenie „systemu dzielenia się dobrem”, w którym osoby bogate dzielą się tym, co mają, z najuboższymi. Średnio jedną paczkę przygotowuje 30 osób – wyjaśnia Mirosława Dulat, koordynator ds. promocji projektu Szlachetna Paczka.

Jak pomóc? – Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać woj. lubuskie, następnie miasto, a potem rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę – wyjaśnia M. Dulat. – Do przygotowania paczki warto zaprosić rodziny, znajomych, przyjaciół. W grupie jest to znacznie łatwiejsze. A zależy nam bardzo na tym, żeby większość potrzeb rodziny udało się zrealizować. Są one naprawdę solidnie zweryfikowane przez naszych wolontariuszy, a te bardziej wartościowe potrzeby – dodatkowo uzasadnione – zaznacza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama