Nowy numer 43/2020 Archiwum

Być z Mistrzem

8 grudnia dla Cichych Pracowników Krzyża to podwójne święto. W tym dniu skupiają się wokół Matki Bożej i Jej niepokalanego poczęcia, ale też odnawiają swoje śluby.

Od samego rana w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie było czuć podniosłą atmosferę. Jednak nie tylko w Polsce. Na całym świecie, w miejscach, gdzie są wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, właśnie tego dnia siostry i bracia odnawiają swoje śluby. W tym roku nasza wspólnota powiększyła się o 5 nowych osób, ponieważ swoje pierwsze śluby złożyły 4 osoby w Kamerunie i 1 we Włoszech.

O godz. 15 rozpoczęła się adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po półgodzinnej ciszy wspólnie został odmówiony Różaniec, a o godz. 16 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył proboszcz parafii kolegiackiej ks. Rafał Zendran. W czasie Mszy św. siostry i bracia ze wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, po odśpiewanym hymnie do Ducha Świętego, odnowili swoje śluby.

Kaplica domu była wypełniona po brzegi, bo jak co roku na tę uroczystość przybyli licznie osoby związane z apostolatem Centrum Ochotników Cierpienia, parafianie, rodzice wraz z rodzinami sióstr, przyjaciele i znajomi, wolontariusze, pracownicy.

Po zakończonej Eucharystii każdy mógł oddać cześć i ucałować relikwie błogosławionego Luigiego Novarese, założyciela Cichych Pracowników Krzyża. Po uczcie duchowej wszyscy zostali zaproszeni na wspólne świętowanie i poczęstunek.

Papież Franciszek w swoim liście okólnym, napisanym do osób konsekrowanych na ten rok, który jest właśnie Rokiem Życia Konsekrowanego, tak pisze: „Pierwszą sprawą dla ucznia jest bycie z Mistrzem, słuchanie Go, uczenie się od Niego. I to jest ważne zawsze, to droga, która trwa przez całe życie”.

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża chce brać każdego dnia przykład z Jezusa i iść Jego drogą, „praktykując tę samą bezgraniczną miłość ku braciom, u boku Najświętszej Maryi Panny, od Betlejem przez Kalwarię aż do śmierci krzyżowej i chwalebnego zmartwychwstania” (Statut CPK, art. 8).

Wdzięczni za ich posługę w naszej diecezji, pamiętajmy o nich w modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama