Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbiórka żywności

W najbliższy piątek i w sobotę w sklepach na terenie całej diecezji Caritas organizuje siódmą zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak, POMAGAM!".

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych, wolontariusze będą gromadzić artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki.

Caritas prosi o artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. – Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, które są podopiecznymi parafialnych zespołów Caritas i Caritas diecezjalnej – mówi ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W ciągu 6 dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze Caritas zebrali ponad 120 ton żywności. – Paczki trafiły do ok. 40 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez naszą Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy około tysiąca wolontariuszy PZC i SKC, którzy zbierają żywność w sklepach w całej diecezji – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama