Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z motywem religijnym

Wysłaliście już kartki z życzeniami? Czego życzycie swojej rodzinie, bliskim, znajomym?

Poszedłem na pocztę wysłać list i przy okazji kupiłem świąteczne kartki. Pani w okienku zapytała mnie: „Z motywem religijnym czy bez?”. Odpowiedziałem: „Z motywem religijnym”. Dlaczego tak zapytała, nie wiem i nie za bardzo chcę wnikać. Te bez motywu religijnego też były ładne, ale jakoś te z widokiem Świętej Rodziny są mi po prostu bliższe.

Świat faktycznie jakby coraz bardziej pozbywa się symboli religijnych. Mnie, ale też pewnie wielu osobom, ciężko sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez motywu religijnego. Świat jednak dobrze sprzedaje świąteczne produkty z tym motywem czy bez. Dlatego świadectwo chrześcijańskie jest dziś na wagę złota i to nie tylko podczas dużych akcji ewangelizacyjnych, ale w tych ważnych prozaicznych sprawach, jak chociażby życzenia świąteczne.

Dlatego zachęcam do wysyłania kartek z motywem religijnym, mało tego - do składania życzeń z motywem religijnym w wysyłanych mailach, esemesach i - oczywiście - na portalach społecznościowych. Chociażby takie: „Niechaj Bóg na nowo narodzi się w Twoim sercu”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma