GN 47/2020 Archiwum

Żołnierskie życzenia

Spotkanie wigilijno-noworoczne w 4. Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym.

Przemówienie okolicznościowe dowódcy pułku, odczytanie rozkazu dowódcy o wyróżnieniach żołnierskich, podzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna – to w skrócie program wigilijno-noworocznego spotkania, które odbyło się 19 grudnia w 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym w Czerwieńsku k. Zielonej Góry.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia dowódcy, który na początku przytoczył słowa ks. Mieczysława Malińskiego: „Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia”.

– Szanowni Państwo, te przesłanie ks. Malińskiego pięknie komponuje się z naszą działalnością realizowaną przez 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy. (…) Bez Was tu obecnych i tych, którzy nie mogą z nami tu dzisiaj być, nie byłoby to możliwe – mówił do zgromadzonych dowódca płk Mirosław Szwed.

– Upraszam i proszę, aby tego światła w ramach obchodów święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym jak najwięcej nagromadzić; aby te ciepłe rodzinne święta były jak najbardziej rodzinnie obchodzone; aby dokonać refleksji minionego czasu 2014 roku, gdyż przed nami nowe wyzwania 2015 roku – kontynuował. – Moim podwładnym w mundurach i bez mundurów życzę spełnienia najskrytszych marzeń, zdrowia, szczęścia, pomyślności, aby nadchodzący 2015 rok był lepszy i bardziej obfitujący w realizację naszych marzeń.

W trakcie spotkania wręczono wyróżnienia „Żołnierz Roku” dla: kpt. Jana Szmigiela, sierż. Piotra Ostanowicza, szer. Pawła Korbasa oraz Ludmiły Kwaśniewskiej. Podpisano także porozumienie 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z  Klubem Sportowym „Strzelec” w Zielonej Górze.

Opłatek poświęcił kapelan żołnierzy ks. por. Piotr Furmański, który przeczytał bożonarodzeniowa życzenia od biskupa polowego Wojska Polskiego – Józefa Guzdka" „Kolejny raz w naszym życiu staniemy przed betlejemskim żłóbkiem i pochylimy się nad Nowonarodzonym Dziecięciem. Z wdzięcznością przyjmijmy przychodzącego do nas Boga i pozwólmy Mu zamieszkać wśród nas. Niech radość z Tajemnicy Bożego Narodzenia zagości w Waszych jednostkach w kraju, na misjach zagranicznych oraz wszędzie tam, gdzie wykonujecie swoje zadania dla dobra naszej Ojczyzny. Niech ta radość zagości w Waszych domach. Zaproście Chrystusa do Waszego życia zawodowego i rodzinnego. Niech stanie się On Waszym drogowskazem i przewodnikiem w budowaniu więzi miłości z drugim człowiekiem, w przełamywaniu wszelkich podziałów”.

W spotkaniu wzięli w niej udział nie tylko żołnierze, ale także przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych oraz partnerzy społeczni jednostki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama