Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pamiętają o bohaterach

Na grobach Powstańców Wielkopolskich na zielonogórskim cmentarzu 27 grudnia zapłonęły znicze. W tym roku przypada 96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

To nie pierwsza tego typu akcja. Inicjatywę „Znicz na grobie Powstańca Wielkopolskiego” zorganizował już po raz kolejny zielonogórski oddział Towarzystwa Pamięci Powstańców Wielkopolskich.

Na nekropolii przy ul. Wrocławskiej odkryto już 46 nagrobków powstańców.

– W przyszłym roku będzie tablica ze wszystkim nazwiskami – wyjaśnia Jerzy Przybecki, prezes lubuskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Zielonej Górze.

Po południu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się „Wypominki Powstańcze” po których odprawiona została Msza św. za Ojczyznę i Powstańców Wielkopolskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma